Najpopularniejsze metody wygładzania zmarszczek

Usuwanie zmarszczek Wrocław

Botoks Wrocław - zabiegi

Jedną z najbardziej popularnych metod wygładzania zmarszczek przede wszystkim w górnej części twarzy, tzw. zmarszczek mimicznych, jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej. W kilka wybranych miejsc na twarzy wstrzykuje się bardzo małą ilość preparatu, który wygładza skórę i przywraca młodzieńczy oraz świeży wygląd. Efekt ten uzyskany jest dzięki właściwościom toksyny botulinowej, która uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych do określonych grup mięśniowych, które mają ograniczoną ruchomość przez co skóra zostaje wygładzona. Natomiast zabieg w żaden sposób nie wpływa na inne bodźce np. wrażliwość skóry na dotyk.Toksyna botulinowa stosuje się w usuwaniu zmarszczek:
- między brwiami ( zmarszczki „lwie”)
- zmarszczki w okolicy gładzizny czoła
- poprzecznych czoła
- wokół oczu (kurze łapki)
- zmarszczki wokół powieki dolnej, wokół ust, na brodzie

Najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy tzw. zmarszczek mimicznych, są zabiegi z użyciem toksyny botulinowej . Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce, w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy.
Toksyna botulinowa uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych do określonych grup mięśniowych, które ograniczając ich ruchomość powodują wygładzenie powierzchni skóry. Inne funkcje nerwowe, tj. wrażliwość skóry na dotyk nie ulegają zmianie.
Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu:
• między brwiami (zmarszczki „lwie”, okolica
• gładzizny czoła)
• poprzecznych czoła
• wokół oczu (kurze łapki)
• innych: powieki dolnej, wokół ust, na brodzie

Toksyna botulinowa jest również często stosowana jako skuteczna metoda w leczeniu nadpotliwości. Preparat z toksyną botulinową wstrzykuje się w miejsca, które są dotknięte nadpotliwością. W ten sposób blokuje się nerwy, które zaopatrują gruczoły potowe. Zakończenia nerwowe są zablokowane przez toksynę na okres 6-12 miesięcy. Efekt takiej terapii jest widoczny już po kilku dniach. Kolejną sesję można przeprowadzić po 7-12 miesiącach. Najdłuższe blokowanie gruczołów potowych po zabiegu jest w obszarze pach.

Jak wygląda zabieg wstrzykiwania botoksu we Wrocławiu?

Toksynę botulinową wstrzykuje się za pomocą jednorazową strzykawką z bardzo cienką igłą. Niewielką ilość preparatu wstrzykiwana jest w kilka miejsc na twarz. Zabieg w zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje od 15 do 20 minut. Pacjent podczas zabiegu nie odczuwa dyskomfortu związanego z ogromnym bólem. Jest on minimalny i bardzo często porównywany do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Podczas zabiegi nie jest potrzebne znieczulenie miejscowe, jednak by zwiększyć komfort pacjenta stosuje się znieczulenie kremem. Jeśli chodzi o botoks Wrocław jest miastem, w którym wykonujemy zabiegi usuwania zmarszczek z jego pomocą.

Efekty po zabiegu

Po zabiegu twarz Pacjenta zostaje wygładzona, dzięki temu twarz staje się łagodniejsza i naturalna. Natomiast ogólna mimika zostaje zachowana. Dawka, która jest stosowana w celach kosmetycznych jest niższa niż dawka lecznicza i całkowicie bezpieczna. Ponadto dawka toksyny jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb. Działanie toksyny botulinowej rozpoczyna się po 2-3 dniach od momenty wstrzyknięta

Efekty

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana. Dawka stosowana w celach kosmetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna. Jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb. Działanie preparatu zaczyna być widoczne po 2-3 dniach od wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny zaczyna być zauważalny dopiero po 7-10 dniach. Rezultat utrzymuje około 6 miesięcy, jednak jest to również uzależnione od indywidulanych cech organizmu. Zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności. Po pół roku od zabiegu mimika twarzy zaczyna powoli powracać. Kiedy działanie toksyny botulinowej zaczyna zanikać, zabieg należy powtórzyć. Jeśli jednak Pacjent nie chce skorzystać z kolejnej serii zabiegów nie musi się martwić o efekty uboczne. Już pierwszy zabieg powoduje, że skóra wygląda młodziej i jest bardziej wypoczęta.
Zmarszczki ulegają spłyceniu. Efekt ten to wynik dodatkowego działania botoksu, który polega na tym, że przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło, czy grymasów odpowiedzialnych za kurze łapki. Skóra podczas terapii odpoczywa nawet kiedy działanie botoksu ustanie. Korzystając z zabiegów jakie daje botoks we Wrocławiu inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.

Usuwanie zmarszczek - Wrocław - Przeciwwskazania

1) bezwzględne:
zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
• aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.)
• aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
• D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna
• tubokuraryna, pankuronium, galamina
• sukcynylocholina
• linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna
• miejscowe infekcje skóry
• ciąża, okres laktacji
2) względne:
zaburzenia krzepnięcia
stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna)

Działania niepożądane

ból w momencie iniekcji
małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia
zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych
mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji
nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust)
ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.
Uwaga: Reakcje te maja charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.

Postępowanie po zabiegu

w ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia unikać masażu w miejscach wstrzyknięć w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu)

Powtarzanie zabiegów

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą ,ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu. Zapisz się już dziś na usuwanie zmarszczek we Wrocławiu, w naszym gabinecie.