OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE (PRP)

Osocze bogatopłytkowe Wrocław

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyspieszają powstawanie nowych komórek naskórka. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.
Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi. Umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, z następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta.
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwago na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność dzięki czemu nie niesie ze sobą ryzyka reakcji uczuleniowych wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowych substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.
Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym można stosować jako samodzielny zabieg odmładzający. Bardzo dobre efekty przynosi cykl 3-5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. Zabieg osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu polecany jest osobom w każdym wieku, jako profilaktyka przeciwstarzeniowa oraz jako wygładzenie już istniejących zmarszczek.