Leczenie zębów mlecznych – Wrocław

Leczenie zębów mlecznych

Leczenie mlecznych zębów

Mleczne zęby potrzebują takiego samego podejścia do leczenia, jak zęby stałe. Próchnica jest zdolna uszkodzić nie tylko szkliwo zęba, ale i doprowadzić do gorszych skutków, na przykład do zapalenia miazgi zęba, a nawet do usunięcia zęba.

W leczeniu mlecznych zębów, trzymamy się głównej reguły: staramy sie je zachować do momentu pojawienia się stałego uzębienia tj. do 13-14 lat.

Przypominamy: piękno i zdrowie stałych zębów zależy od stanu zdrowia mlecznych zębów. O tym często zapominają dorośli, którzy uważają za niepotrzebne leczenie mlecznych zębów. Jest to poważny błąd, który w dalszym życiu prowadzi do poważnych problemów:

  • mleczny ząb zachowuje miejsce dla stałego. Jeśli ząb jest nieobecny – zębowy szereg przesuwa się i nowy wyrasta nie na swoim miejscu
  • chory mleczny ząb może zakazić stały (one znajdują się bardzo blisko siebie)
  • brakujący ząb powoduje naruszenie dykcji oraz złe przeżuwanie pokarmu
  • próchnica – to infekcja, która obniża układ odpornościowy

W naszym Centrum Miserante Dental można wyleczyć cały szereg problemów, które powstają z dziecięcymi mlecznymi zębami. Zęby wypełnia się nowoczesnymi, najlepszej jakości materiałami ze specjalnymi składami, opracowanymi specjalnie do użycia dla dzieci.

W wypadkach zapalenia miazgi zęba przeprowadzamy leczenie i wypełniamy kanał, zachowując mleczny ząb, pozwalając rozwijać się korzeniowi. Jeśli mleczny ząb nie uda się zachować, bezboleśnie usuwamy go, zakładając specjalny utrzymywacz przestrzeni. Dzięki niemu sąsiednie zęby nie zajmą wolnego obszaru, a nowy, stały ząb będzie mógł spokojnie wyrastać.