USUWANIE ZMARSZCZEK WROCŁAW

Upływający czas niesie za sobą wiele zmian – zarówno pod względem zdobywanego doświadczenia, jak i pojawiających się, pierwszych zmarszczek. Zarówno te głębokie, jak i te mimiczne, wymagają silnego nawilżenia i działania prewencyjnego. Bywa jednak tak, Iż pomimo naszych starań stają się bardzo uciążliwe i podejmujemy decyzję o silniejszych działaniach. Najpopularniejszym sposobem na walkę z pojawiającymi się zmarszczkami jest botoks, który wykonujemy w naszym centrum we Wrocławiu.

Botoks Wrocław

Botoks, najprościej mówiąc, to zastępcza nazwa dla toksyny botulinowej, która produkowana jest przez bakterie. Legendy krążące o tym, iż botoks Wrocław jest szkodliwy dla naszego zdrowia są błędne – podawanie tak niewielkiej ilości botoksu pod skórę nie wywołuje żadnych niepożądanych czy niebezpiecznych skutków ubocznych. Oczywiście, jak zawsze, najważniejszym aspektem jest wybór profesjonalnego salonu, który zaprezentuje wysoką jakość usług, na każdym etapie realizacji.

Efekty podawania botoksu są imponujące, głównie w obrębie wygładzenia części twarzy oraz występujących na niej zmarszczek. Podawana substancja wpływa na przepływ impulsów nerwowych, dzięki czemu mięśnie pracują w niewielkim stopniu, nie narażając części twarzy na powstawanie i uwydatnianie zmarszczek. Zyskujemy zatem młodzieńczy wygląd i “zatrzymujemy czas”. Co ważne, takie działanie nie wpływa na odczuwanie bodźców zewnętrznych i nie paraliżuje części układu nerwowego. Ważne jest zatem poprawne aplikowanie botoksu pod skórę i umiar z nim związany.

Botoks Wrocław – miejsca podawania mogą być różne i wcale nie muszą sprowadzać się do popularnych “kurzych łapek”. Bardzo często używany jest do niwelowania zmarszczek wokół ust, pomiędzy brwiami, na czole lub wokół bruzd nosowych. Krótko mówiąc – działanie botoksu jest wszechstronne i nie sprowadza się do podawania tylko w określoną partię twarzy.

Wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu usuwania zmarszczek

Usuwanie zmarszczek Wrocław to zabieg wymagający przygotowania i zgłębienia wiedzy, również w przypadku przyszłego pacjenta. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych aspektów, o których musisz wiedzieć, gdy wykupisz zabieg:

 • zabieg botoksu we Wrocławiu możliwy jest również w przypadku stosunkowo młodego organizmu (np. 25 lat)
 • efekt botoksu nie jest trwały, oznacza to, iż należy go powtarzać i powielać co około pół roku
 • w przypadku mniejszych zmarszczek botoks może być powtarzany rzadziej
 • usuwanie zmarszczek to zabieg w pełni bezpieczny i wykonywany pod okiem specjalisty – nie niesie za sobą realnego ryzyka
 • pamiętaj o przestrzeganiu poniższych zaleceń, które spowodują, iż zabieg zostanie wykonany w należyty sposób
 • zabieg odbywany jest po niewielkim znieczuleniu – nie ma potrzeby stosowania radykalnych i inwazyjnych środków anestezjologicznych
 • zabieg uważany jest za bezbolesny
 • sam moment obstrzykiwania skóry trwa kilkanaście minut i nie wymaga szczególnej rekonwalescencji lub brania urlopu
 • pierwsze efekty widoczne są po kilku dniach, a ostateczny, końcowy wynik po około 2 tygodniach od zabiegu
 • pamiętaj o wykupieniu i zamówieniu wizyty kontrolnej – jest ona niezbędna, aby ocenić powodzenie zabiegu lub zrobić ewentualne korekty

Co musisz wiedzieć przed i po zabiegu usuwania zmarszczek

Przed usuwaniem zmarszczek musisz przestrzegać kilku, zasadniczych aspektów. Mają one realny wpływ na przyjęcie i powodzenie zabiegu, dlatego przestudiuj je i przestrzegaj ich należycie.

Zalecenia przed zabiegiem:

 • nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych badań, jednakże przygotuj listę chorób i leków, które bierzesz – niczego nie ukrywaj
 • największym przeciwskazaniem są choroby układu neurologicznego, dlatego nie zatajaj tych schorzeń
 • nie wykonuj zabiegu, gdy jesteś w ciąży lub karmisz piersią
 • dużym przeciwskazaniem do zabiegu są silne zmiany skórne – opryszczki lub trądzik. Zaleca się najpierw jego zaleczenie, a następnie wykonanie zabiegu
 • zaleca się, aby botoks nie był wstrzykiwany w momencie przyjmowania leków przeciwbólowych lub przeciwgorączkowych, zwłaszcza tych, które wpływają na krzepnięcie krwi (np. aspiryna)

Zalecenia po zabiegu:

 • po zabiegu usuwania zmarszczek we Wrocławiu zaleca się schładzać skórę, która wcześniej była obstrzykiwana
 • po zabiegu należy pielęgnować skórę, smarując ją witaminą K
 • unikajmy słońca, solarium i sauny
 • przez pierwszą godzinę należy ćwiczyć mięśnie, jednocześnie unikając masażu
 • obserwować miejsce wkłucia – siniaki, opuchnięcia i małe krwiaki są naturalnym zjawiskiem
 • jeśli nieprzyjemne działania i efekty nie ustąpią w przeciągu kilku dni – zgłoś się do lekarza. W innym wypadku zachowaj spokój i ciesz się końcowym efektem.

Efekty uboczne

W przypadku wykonywania zabiegu botoksu w niewielkim stopniu mogą wystąpić efekty uboczne. Ostatnie badania wykazały, iż jest to 2% wszystkich pacjentów. Najczęściej wynikają one z zatajania ważnych informacji – np. dotyczących przyjmowania leków i farmakologii. Dlatego też tak ważna jest szczerość zarówno przed jak i po zabiegu. Wybierając salon zwróć uwagę na zachowane bezpieczeństwo i higienę pracy.

Botoks nie tylko na zmarszczki!

Wbrew pozorom, botoks ma dużo bardziej wszechstronne zastosowanie niż moglibyśmy wstępnie sądzić. Wstrzykiwanie go jest zalecane osobom zmagającym się z nadmierną potliwością, zwaną hiperhydrozą. Podawanie go w miejsce gruczołów potowych trwa kilka minut i realnie wpływa na intensywność pocenia się. Efekt utrzymuje się nawet cały rok – a po kilku, regularnych zabiegach, potliwość jest mocno zniwelowana, umożliwiając tym samym normalne funkcjonowanie. Botoks służy również w walce z bruksizmem, czyli mimowolnym, silnym zaciskaniem zębów lub ich uporczywym zgrzytaniem.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu wstrzykiwania botoksu we Wrocławiu

Pomimo całkowitego bezpieczeństwa i profesjonalnej usługi, są wyjątki, które mogą być poważnym przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu. Wśród nich wyróżnić trzeba: nadwrażliwość na składniki preparatu, poważne schorzenia na tle nerwowym, zaburzenia na tle krzepliwości krwi, stosowanie środków wpływających na krzepnięcie krwi, ciąża lub karmienie piersią.

Decydując się na tą usługę w salonie Miserante Dental, gwarantujemy profesjonalną obsługę, wysokiej jakości sprzęt, doświadczenie i opiekę. Odpowiemy na wszelkie pytania, dotyczące etapów zabiegu oraz w razie potrzeby, doradzimy I podpowiemy.

Długie efekty, bezbolesność zabiegu i uśmiech naszych pacjentów to droga do obopólnego zadowolenia – skontaktuj się z nami już teraz.